خرید عمده سنگ تراورتن خراسان درجه یک

سنگ تراورتن نوعی سنگ رسوبی بوده که دارابی تنوع رنگی زیادی می باشد. این نوع سنگ در دسته سنگ های تزئینی جای می گیرد. سنگ تراورتن خراسان نوعی سنگ تراورتن است که از معادن سراسر خراسان استخراج می شود به همین دلیل نام این استان بر روی آن قرار گرفته شده است.

خرید عمده سنگ تراورتن خراسان درجه یک

مشخصات فنی سنگ تراورتن خراسان با بهترین کیفیت

مشخصات فنی سنگ تراورتن خراسان با بهترین کیفیتسنگ تراورتن یکی از سنگ های محبوب در بین ساختمان ساز ها و مهندسین عمران می باشد. به دلیل زیبایی و همچنین قدرت بالای این سنگ اکثر فعالان اقتصادی از آن برای ساخت و ساز های خود استفاده می کنند. برخی از مشخصات سنگ تراورتن را در زیر بیشتر توضیح می دهیم.

سنگ تراورتن به دلیل تخلخلی بالایی که دارد، عایق صوتی و حرارتی خوبی به شمار می رود. امروزه از سنگ های تراورتن در نمای داخلی و خارجی ساحتمان ها، استخر ها و سنگ فرش ها استفاده می شود. یکی از دلایل استفاده از سنگ تراورتن به جای دیگر سنگ ها در نمای ساختمان ها، وزن آن می باشد. این سنگ به دلیل وزن مخصوص کمی که دارد، بار کمتری را بر روی ساختمان اعمال کرده و لذا وزن تحمیلی بر روی ستون ها ها را پایین می آورد.

از دیگر دلایل محبوبیت این سنگ قدرت چسبندگی بالای آن با سیمان می باشد که سبب سفت شدن و جدا نشدن از دیواره های نمای ساختمان ها و برج ها می گردد.

هرچه سنگ دارای تخلخل و یکنواختی بیشتری باشد قیمت آن نیز بالاتر است. از سنگ تراورتن خراسان به دلیل کیفیت بالایی که دارد در نما های پارکینگ، راه پله و لابی ساختمان استفاده می گردد. همچنین این سنگ از لحاظ تمیزکاری یکی از بهترین سنگ هاست چون به راحتی با استفاده از مواد اسیدی قابل شست و شو می باشد.

مزایای خرید سنگ تراورتن خراسان

مزایای خرید سنگ تراورتن خراسانسنگ ها از گذشته تا به امروز نقش های مهم و تاثیر گذاری را در ساختمان سازی و طراحی های داخلی و خارجی بر عهده داشته اند. استفاده از سنگ تراورتن به علت مزیت های زیادی که دارد، رو به افزایش است. از جمله قیمت مناسب، قدرت چسبندگی بالا و وزن کم. در حال حاضر یکی از پرمصرف ترین سنگ ها، تراورتن خراسان است.

قیمت خرید سنگ تراورتن به عوامل گوناگون از جمله زیر بستگی دارد:

  • تیرگی یا روشن بودن رنگ سنگ
  • منظم بودن موج و هاله های سنگ
  • قطر و ضخامت سنگ
  • ابعاد سنگ تراورتن
  • کیفیت فرآوری سنگ

در کشور ما بیشتر از سنگ تراورتن دارای ضخامت ۱٫۶ و ۱٫۸ استفاده می شود. این نوع ضخامت به دلیل راحتی در برش و جابه جایی، مورد استقبال بیشتری نسبت به دیگر ضخامت ها قرار می گیرد.

ایران دارای سنگ های تراورتن مختلفی است که بیشتر این سنگ ها از معادن اصفهان، خراسان، کاشان، آذر شهر، یزد و عباس آباد استخراج می گردد. همچنین در بحث سنگ های خارجی، کشور ترکیه از بزرگ ترین صادرکننده های سنگ در دنیا می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما