خرید عمده سنگ گرانیت طوسی در اصفهان

تزئین و آماده سازی نمای بیرونی ساختمان همواره یکی از رکن های اصلی در ساختمان سازی به شمار می رود. در واقع می توان گفت که بخش عمده زیباسازی ساختمان ها، به نمای بیرونی آن و از همه مهم تر، به نوع سنگ استفاده شده در آن بستگی دارد. سنگ گرانیت طوسی، یکی از پر کاربردترین این نوع سنگ ها است که به دلیل سختی و مقاومت بالای ان در برابر شرایط محیطی و جوی کاربرد گسترده ای دارد. جدا از کیفیت و جنس مناسب این نوع سنگ طرح های متنوع و زیبا آن باعث شده است تا بتواند سلایق متنوعی را پوشش دهد.

خرید عمده سنگ گرانیت طوسی در اصفهان

معرفی انواع سنگ گرانیت طوسی

معرفی انواع سنگ گرانیت طوسیاما قبل از هرچیز، سنگ گرانیت چه نوع سنگی است؟ سنگ گرانیت نوعی سنگ اذرین یا همان سنگ خارا است که از کانی های متنوعی همچون میکا، کوارتز و فلدسپات تشکیل شده است. سختی بالای سنگ گرانیت، به دلیل سرد شدن مواد مذاب آتشفشانی است که باعث می شود مقاومت بالایی داشته باشد.

انواع گرانیت طوسی عبارتند از:

  • سنگ پاتاگونیا
  •  سنگ وایت
  • سنگ ماسکاراتوس
  • سنگ وود استون
  • سنگ اواتار

گرانیت نسبت به سنگ های اهکی مقاوم تر می باشد. از لحاظ رنگ عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند. یکی از این عوامل که بستگی به کانی های تشکیل دهنده سنگ گرانیت دارد. و به رنگ های متنوعی همچون طوسی خاکستری صورتی و سیاه مشاهده می شوند.

در نتیجه به دلیل مقاومت بالا و رنگ های متنوع این نوع سنگ باعث شده است تا کاربرد های متنوعی همچون استفاده در سنگفرش خیابان ها، پله ها، نمای بیرونی و درونی ساختمان و ایستگاه های مترو و اتوبوس داشته باشد.

ار جمله مشخصات ظاهری سنگ گرانیت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دانه بندی ریز و درشت مشکی و طوسی
  • نمای شبیه به گل پنبه با رنگ و زمینه طوسی

البته نکته ای که باید بدان توجه کرد این است که، اندازه دانه بندی سنگ های گرانیت بستگی به زمان و شرایط سرد شدن سنگ های گرانیت دارد که البته هر دو نوع دانه بندی درشت یا ریز کاربرد های خاص خود را دارند.

مزایا و معایب سنگ گرانیت طوسی

مزایا و معایب سنگ گرانیت طوسیاز مهم ترین مزایا گرانیت طوسی که بارها به آن اشاره شده است، سختی و مقاومت این نوع سنگ می باشد. داشتن طرح و رنگ های متنوع یکی دیگر از این مزایا به شمار می رود. از جمله دیگر این مزایا می توان به خشن و جلا پذیر بودن آن اشاره کرد. این سنگ ها قابلیت مقاومت در برابر یخبندان، هوازدگی و فشار دارند. یکی دیگر از مهم ترین مزایا قابلیت جذب بالای آب و تخلخل پذیری به نسبت کم می باشد. و در نهایت کاربردهای وسیع سنگ گرانیت طوسی که جز مهم ترین مزایا محسوب می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما